Tomasz Konior

Autor lub współautor ponad 150 projektów. Do najbardziej znanych należą obiekty związane z muzyką; jest to m.in. Centrum „Symfonia” przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Jak dotąd najważniejszym gmachem zrealizowanym wg. projektu Koniora, jest (otwarta w 2014 roku) Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z największą w Polsce salą koncertową, która już po pierwszym sezonie została zaliczona do światowej czołówki. Obecnie, po wygranym konkursie, powstaje Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie.
 Tomasz Konior jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Medalu Gloria Artis (2015), Nagrody Roku Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Architekt (2016), ‚Lider Dostępności’ - Nagrody Towarzystwa Urbanistów i Stowarzyszenia Integracja , „Leonardo Award - International Biennale of young architects” w Mińsku (2008), „Europe 40 under 40″ – Europe’s Emerging Young Architects and Designers, przyznawaną przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies and The Chicago Athenaeum (2007). Za swoje realizacje został trzykrotnie nominowany do europejskiej nagrody Miesa Van der Rohe.
 Jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, gdzie w kadencji 2012-2015 pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych, oraz założycielem Instytutu Współczesnego Miasta, w którym pełni funkcję wiceprezesa.