Wyrażenia i skróty używane w Regulaminie oznaczają:
„Adres doręczenia” – dla przesyłek pocztowych/kurierskich: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, ul. Tamka 43, 00-355 Warszawa, POLSKA; w celu dostarczenia osobistego: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, ul. Tamka 43, Warszawa – Kancelaria (poziom 2, wejście od ul. Tamka przez portiernię znajdującą się na parterze budynku).
„Dokumentacja projektowa” – kompletny zbiór opracowań projektowych wraz z niezbędnymi opracowaniami branżowymi, pozwoleniami, uzgodnieniami i opiniami, przygotowany w celu uzyskania pozwolenia na budowę, przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, realizacji ww. robót, a także dostawy wyposażenia.
„Inwestycja” – realizacja wielofunkcyjnego zespołu usługowego z zakresu usług kultury p/n Międzynarodowe Centrum Muzyki w Żelazowej Woli obejmującego salę koncertową na ok. 650 miejsc z estradą dla 100 osobowej orkiestry wraz z zapleczem technicznym, sale ćwiczeń muzycznych, salę kameralną, salę konferencyjną, studio nagrań, sale edukacyjne, reżyserki przy sali koncertowej oraz pomieszczenia towarzyszące: foyer, halle, przestrzenie gastronomiczno-restauracyjne, garderoby, pomieszczenia biurowe, garaż podziemny, miejsca parkingowe naziemne, drogi manewrowe, system ciągów pieszych, szczelny zbiornik ścieków o pojemności ok. 30 m3, stację transformatorową 15kV/0,4kV, agregat prądotwórczy, zjazd bezpośredni z przyległej drogi powiatowej i inne niezbędne, towarzyszące budowle, urządzenia budowlane i obiekty małej architektury, jak chodniki, kładki dla pieszych przy moście i połączenie z projektowanymi parkingami gminnymi po północnej stronie rzeki Utraty.
„Kierownik Zamawiającego” – należy przez to rozumieć osobę, która jest uprawniona do zarządzania Organizatorem/Zamawiającym.
„Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna” – rysunkowe, tekstowe i wizualne określenie podstawowych założeń wizji architektonicznych i urbanistycznych, rozwiązań i standardów, które będą rozwinięte i uszczegółowione w toku dalszych prac projektowych.
„Koncepcja wielobranżowa” – określenie wstępnych, architektonicznych, konstrukcyjnych, instalacyjnych, infrastrukturalnych, technicznych, technologicznych i konserwatorskich rozwiązań i standardów, które winny być podstawą dalszych prac projektowych.
„Konkurs” – należy przez to rozumieć konkurs prowadzony na podstawie „Ustawy” oraz na podstawie niniejszego Regulaminu.
„Materiały do Konkursu” – zestaw materiałów będących Załącznikiem nr 10 do Regulaminu konkursu. W skład Materiałów do konkursu wchodzą:
- Program inwestorski zawierający wytyczne urbanistyczne, architektoniczne, funkcjonalno-użytkowe i akustyczne (Załącznik 10a),
- Aktualna mapa wysokościowa do celów projektowych (Załącznik 10b),
- Decyzja nr 1.2017 o ustaleniu lokalizacji celu publicznego z dnia 20 lutego 2017 r. wydana przez Wójta Gminy Sochaczew (Załącznik 10c),
- Studium geologiczno-inżynierskie (Załącznik 10d),
- Decyzja nr 892/D/TC-U/16 Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, (Załącznik 10e),
- Pismo PZD.D2.4140.45.2016 Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie (Załącznik 10f)
- Inwentaryzacja zieleni (Załącznik 10g),
- Wypis i wyrys z rejestru gruntów dla działek zakupionych przez NIFC (Załącznik 10h),
- Wzór tabeli programu podstawowego oraz bilansu terenu (Załącznik 10i),
„MCM” – Międzynarodowe Centrum Muzyczne w Żelazowej Woli.
„Opracowanie konkursowe” – należy przez to rozumieć łącznie opracowanie studialne Etapu I Konkursu oraz pracę konkursową Etapu II Konkursu.
„Organizator”, zwany też „Zamawiającym” – Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, ul. Tamka 43, 00-355 Warszawa.
„Projekt budowlany” – „projekt budowlany” w rozumieniu art. 33 i 34 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U.z 2017 r. poz.1332) oraz przepisów aktów wykonawczych do tej Ustawy, zwłaszcza Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2012 poz.462 ze zm.).
„Projekt wykonawczy” – oparty na projekcie budowlanym zestaw opracowań uzupełniający i uszczegóławiający projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiotu robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę oraz realizacji robót budowlanych, zawierający szczegółowe rysunki i opisy, o którym mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 poz. 1129).
„Regulamin” – Regulamin Konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Międzynarodowego Centrum Muzyki w Żelazowej Woli (niniejszy dokument).
„Regulamin Sądu Konkursowego” – należy przez to rozumieć Regulamin stanowiący załącznik do Zarządzenia Dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Nr 23/2017 z dnia 14.12.2017.
„Sąd Konkursowy” – należy przez to rozumieć zespół pomocniczy Kierownika Zamawiającego w składzie określonym zgodnie z Regulaminem, powołany do oceny spełniania przez Uczestników Konkursu wymagań określonych w Regulaminie w szczególności: oceny opracowań studialnych i prac konkursowych, wyboru najlepszych opracowań studialnych oraz wyboru najlepszej pracy konkursowej i przyznanie pozostałych nagród lub/i wyróżnień.
„Teren opracowania konkursowego” – obszar objęty konkursem to nieruchomość położona w Nowych Mostkach, w obrębie 0024 Gmina Sochaczew obejmująca działki o nr ewidencyjnych 82/3, 82/4, 82/5, 83/1, 83/3, 87/1, 87/3 o łącznej powierzchni 17513 m2, oznaczony literami A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K na Załączniku nr 10a do Regulaminu.
„Uczestnik” lub „Uczestnik Konkursu” lub „Uczestnicy Konkursu” – osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej spełniająca wymagania określone w Regulaminie Konkursu.
„Ustawa” – Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1579)
„Wykonawca” – należy przez to rozumieć Uczestnika Konkursu, który otrzyma pierwszą nagrodę i który zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, na wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnego z wymogami programowymi i wytycznymi które zostały szczegółowo opisane w załączniku 10a Regulaminu.
„Zamówienie z wolnej ręki” – należy przez to rozumieć tryb zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie art. 67 ust.1 pkt. 2 Ustawy po przeprowadzeniu niniejszego Konkursu.